kleionė į Bulgariją, salulė ir paplūdimys

Kelionė į Bulgariją – naujos nuotykių ir laisvės paieškų kelionės.

Pagrindinis » Naujienos » Šalys » Kelionė į Bulgariją – naujos nuotykių ir laisvės paieškų kelionės.

Bulgarija – nuostabi ir žavi šalis, turinti daugybę įspūdingų vietų, gražių paplūdimių, kultūros paminklų ir tradicinę virtuvę, kurią verta išbandyti. Kelionė į Bulgariją yra ne tik nuotykis, bet ir galimybė atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kasdienybės. Nors Bulgarija nėra viena iš populiariausių kelionių krypčių, vis dėlto čia yra daugybė privalumų. Šio straipsnio tikslas – pasidalinti geriausiais kelionių maršrutais, patarimais, kaip padaryti savo kelionę kuo malonesne ir kokias lankytinas vietas verta aplankyti kelionės metu.

Kelionė į Bulgariją: Kaip nusigauti?

Pigūs skrydžiai į Bulgariją vykdomi iš Kauno ir Vilniaus oro uostų. Ryanair aviakompanija vykdys tiesioginius skrydžius į Burgasą iš Kauno oro uosto nuo 2023 m. Kovo mėnesio 28 d. (antradieniais ir šeštadieniais) ir į Varną iš Vilniaus oro uosto nuo 2023 m. Birželio 3 dienos (trečiadieniais ir šeštadieniais). Planuokite kelionę į Bulgariją savarankiškai kartu su 2hop.eu aviabilietų paieška. Sekite mūsų naujienas ir naudokites mūsų patarimais planuojant keliones ir ieškant pigių skrydžių į Bulgariją.

Kelionė į Bulgariją: Geriausi kelionių maršrutai ir lankytinos vietos.

Aleksandro Nevskio soboras, Sofija, Bulgarija
Nuot. aut. Pàtrocle R. M. i SantosPixabay

Sofija – Bulgarijos sostinė

Sofija – tai Bulgarijos sostinė, gražus miestas pilnas istorijos ir kultūros paveldo. Šiame mieste yra daugybė paminklų, parkų, turgaviečių ir restoranų. Lankytinos vietos Sofijoje:

 • Aleksandro Nevskio katedra
 • Nacionalinis istorijos muziejus
 • Sofijos universitetas
 • Šv. Sofijos cerkvė
 • Šv. Jurgio rotunda
 • Bojanos cerkvė (UNESCO paveldas)

Burgas – Juodosios jūros perlas

Burgas yra miestas, esantis šalia Juodosios jūros, kuris gali pasiūlyti keliautojams daugybę pramogų. Mieste yra nuostabus paplūdimys, kuriame galima pasimėgauti saule ir jūra. Lankytinos vietos Burgase:

 • Archeologijos muziejus
 • Miesto parkas
 • Muziejinė laivų ekspozicija
 • Didžioji turgavietė.
Booking.com

Plovdiv – Kultūros ir meno sostinė

Plovdiv – tai Bulgarijos kultūros ir meno sostinė, kurioje rasite daugybę meno galerijų ir teatrų. Tai antikinis miestas, kuriame gerai išsaugoti senovės Romos ir Bizantijos architektūros paminklai. Vietos, kurias verta aplankyti:

 • Romos teatro ir stadiono kompleksas
 • Plovdivo Romos forumas
Plovdiv senamiestis
Nuot. aut. Mariusz GodlewskiPixabay

Nesebaro senamiestis

Nesebaras yra senas Bulgarijos miestas, esantis vaizdingame pusiasalyje, kuriame yra įspūdinga architektūra ir jūros pakrantė. Senamiestyje galite pamatyti gražius senovinius namus ir bažnyčias. Tai yra nuostabi vieta, kurioje galite praleisti kelias dienas, žvejoti ar tiesiog pasivaikščioti senovinėmis gatvelėmis. Lankytinos vietos Nesebare:

 • Šv. Stefanos bažnyčia
 • Šv. Spaso bažnyčia
 • Nesebaro archeologinis muziejus
 • Senasis miesto centras.

Auksinės kopos

Auksinės kopos yra viena iš populiariausių Bulgarijos kurortinių vietų, kuri yra žinoma dėl savo nuostabios jūros pakrantės ir paplūdimių. Šis kurortas yra tik 17 km į šiaurės vakarus nuo Varnos ir jame yra daugybė įvairių turistinių pramogų, tokių kaip: sportiniai vandens atrakcionai, naktinis gyvenimas ir daugybė restoranų.

Booking.com

Bansko kalnų kurortas

Bansko yra gerai žinomas kalnų kurortas Bulgarijoje, kuris yra populiarus tarp slidinėjimo entuziastų. Tai yra tikras perlas tarp kalnų kurortų, nes jame yra daugybė modernių slidinėjimo trasų ir kitų sportinių pramogų. Be to, Bansko yra turtingas savo istorija ir kultūra.

Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo yra senovinis Bulgarijos miestas, kuris yra žinomas dėl savo nuostabios architektūros ir istorijos. Tai yra puiki vieta, kurioje galite apsilankyti su visa šeima ir mėgautis gamtos grožiu, žinomų žmonių namais ir įspūdingomis bažnyčiomis. Be to, mieste yra daugybė restoranų ir kavinių, kurias galite aplankyti.

Rilos kalnai

Rilos kalnai yra gamtos stebuklas ir vieni iš didžiausių kalnų Bulgarijoje. Tai ideali kelionės kryptis tiems, kurie mėgsta gamtą ir nori patirti tikrąją Bulgarijos laisvę. Rilos kalnuose rasite ne tik įspūdingą gamtą, bet ir Rilos kalnų vienuolyną, kuris yra vienas seniausių ir didžiausių vienuolynų Bulgarijoje.

Rilos kalnai, vienuolynas
Nuot. aut. vladunisPixabay

Kaip padaryti savo kelionę kuo malonesne?

 • Planuokite savo kelionę iš anksto ir sudarykite kelionės maršrutą.
 • Pasiruoškite kelionei atitinkamai: turėkite reikiamus dokumentus, patikrinkite kelionės reikalavimus, pasiruoškite tam tikram orui.
 • Iš anksto pasiruoškite savo lėktuvų, autobusų, traukinių bilietus.
 • Nešiokite reikiamus daiktus su savimi ir atsargiai su savo vertybėmis.
 • Nuoširdžiai bendraukite su vietos gyventojais ir išmokite kuo daugiau apie jų kultūrą ir tradicijas.

Kaip suplanuoti savo kelionę taip pat skaitykite mūsų kitame straipsnyje…

Bulgarų tradicinė virtuvė

Bulgarijos virtuvė yra ypatinga, nes ji sujungia įvairius skirtingų kultūrų patiekalus. Taigi, Bulgarijos maisto kultūra yra išskirtinė ir turtinga. Verta išbandyti tokius patiekalus kaip:

 • Banitsa – bulgarų kiaulienos pyragas.
 • Kavarma – bulgarų mėsos troškinys.
 • Shopska salotos – raudonieji pomidorai, agurkai, svogūnai, žaliosios paprikos ir sūris.
 • Kyopolou – žaliasis baklažanas, pomidorai ir paprikos padažas.
 • Kebab – įvairūs mėsos patiekalai, pateikiami su bulgarišku batatu.
 • Rakia – bulgarų gėrimas iš fermentuotų vaisių ir daržovių.

Atsižvelgiant į Bulgarijos virtuvės tradicijas, patiekalai yra ruošiami iš natūralių ir šviežių produktų, taip pat yra atsižvelgiama į sezoniškumą. Bulgarijos virtuvė taip pat yra įvairialypė dėl to, kad ji yra paveikta kelionių ir santykių su kitomis šalimis. Pavyzdžiui, graikų, turkų ir slavų kultūros yra turėję didelę įtaką Bulgarijos virtuvei.

Kelionė į Bulgariją, papludimys ir jūra.
Nuot. aut. AndrzejPixabay

Dažniausiai užduodami klausimai

K: Ar Bulgarija saugi šalis keliautojams?

A: Taip, Bulgarija yra saugi šalis keliautojams. Tačiau rekomenduojama laikytis pagrindinių saugumo priemonių, pavyzdžiui, laikytis viešosios tvarkos taisyklių ir nesiimti rizikingų veiksmų.

K: Ar Bulgarija yra brangi kelionės kryptis?

A:Bulgarija yra palyginti pigi kelionės vieta, ypač lyginant su kitomis Europos šalimis.

K: Koks yra Bulgarijos klimatas?

A: Bulgarija yra išsidėsčiusi vidutiniojo klimato juostoje, kurioje vasaros yra šiltos ir sausos, o žiemos šaltos ir snieguotos. Pavasarį ir rudenį yra drėgni orai.

Kelionė į Bulgariją yra puiki galimybė pažinti šią gražią šalį, kuri yra turtinga savo kultūra, istorija ir gamta. Nuo Juodosios jūros paplūdimių iki gražių kalnų kaimų, Bulgarija turi daugybę paslėptų vietų, kurias verta aplankyti. Būdama saugia ir prieinama kelionės kryptimi, Bulgarija yra puikus pasirinkimas tiek individualiems keliautojams, tiek šeimoms.

Kontaktai:

Jeigu turite klausimų parašykite mums arba palikite komentarą po straipsniu apačioje. Laimingų kelionių!

El. paštas: info@2hop.eu