lėktuvo langas

Kaip rasti lėktuvo bilietą Jūsų kelionei?

Pagrindinis » Naujienos » Lėktuvų bilietai » Kaip rasti lėktuvo bilietą Jūsų kelionei?

Pasauliniai keleivių oro transportu rodykliai toliau rodo atsigavimo požymius. Pasak Tarpatautinės Oro Transporto Asociacijos (angl. IATA) keleivių srautai oro transportu 2023 m. pabaigoje pasiekė 95% ikipandeminio lygio.

Aukštesni keleivių srautai ir užpildyti lėktuvai dažniausiai reiškia aukštesnes lėktuvo bilietų kainas. Pasak šios srities ekspertų, truputis kantrybės ir tinkamas laikas gali padėti rasti lėktuvo bilietą už prieinamą ar netgi žemą kainą.

Stebėkite lėktuvo bilietų kainas ir užsakykite tinkamu metu.

Pradėkite ieškoti lėktuvo bilietų kuo anksčiau iki savo kelionės pradžios. Tai leis Jums pastebėti kada lėktuvo bilieto kainos mažėja arba šauna aukštyn. Jeigu keliausite į tolimą šalį (Azija, Š. Amerika, P. Amerika ar kt.) pasistenkite pradėti domėtis lėktuvo bilietų kainomis maždaug 8-6 mėn. iki planuojamos kelionės datos, o įsigyti lėktuvo bilietą maždaug likus 4-2 mėnesiams iki kelionės pradžios. Jeigu keliausite Europoje, optimalus laikas rasti lėktuvo bilietą yra nuo 3 iki 1 mėnesio iki kelionės pradžios. Dažnai aviakompanijos naudoja išankstinio pardavimo nuolaidų strategiją savo lėktuvo bilietų kainodaroje. Todėl artėjant skrydžio datai, dažniausiai lėktuvo bilietų kainos tik kyla.

Jums nereikia kasdien patiems stebėti lėktuvo bilietų kainas. Šiandien populiarios lėktuvo bilietų paieškos sistemos (Kiwi, Booking.com, Skyscanner ir kt.) siūlo savo naudotojams automatinių pranešimų paslaugas esant lėktuvo bilietų kainos pasikeitimui. Daugiau apie lėktuvo bilietų paiešką: Geriausios lėktuvų bilietų kainos.

Kitas svarbus dalykas kurį turėtumete prisiminti, nebūtinai turite užsakyti lėktuvo bilietą ten kur jo ieškojote. Jeigu tai nėra kombinuotų skrydžių pasiūlymas, geriausia užsakyti lėktuvo bilietus tiesiai iš aviakompanijos. Atsitikus bet kokiems kelionės pasikeitimams tai palengvins Jūsų tiesioginį bendravimą su aviakompaniją dėl lėktuvo bilietų pakeitimo ar grąžinimo. Jei perkate bilietus netiesiogiai, tikriausiai lauks ilgesnis bnendravimo procesas per tarpininką su galimomis papildomomis išlaidomis.

Boarding pass

Mitai apie tai kaip rasti lėktuvo bilietą.

Nevarginkite savęs ieškodami pigių lėktuvo bilietų vėlai naktį arba tam tikrą savaitės dieną. Laikai kai aviakompanijos įkeldavo arba atnaujindavo lėktuvų bilietų kainas savo sistemose tam tikru pastoviu metu yra tolimojoje praeityje. Šiandieninės technologijos leidžia aviakompanijoms taikyti sudėtingus kainodaros algoritmus, todėl kainos gali keistis vos ne kas minutę. Iš kitos pusės vis dar galioja tam tikros taisyklės, kuriomis dienomis keliaujant, galima rasti pigesnius lėktuvo bilietus. Manoma kad verslininkai vengia keliauti antradieniais, trečiadieniais ir šeštadieniais, todėl renkantis skrydį šiomis dienomis dažnai kainos būna žemesnės. Kitos duomenų analizės teigia, kad keliauti savaitgaliais yra daug brangiau nei darbo dienomis.

Pigūs lėktuvų bilietai nevisada būna pigūs.

Rasti lėktuvo bilietą tai tik maža dalis to apie ką turėtumete pagalvoti planuojant savo skrydį. Būtinai įvertinkite visus skrydžio aspėktus (persėdimai, kelionės trukmė, išvykimo/atvykimo oro uostai), lėktuvo bilieto grąžinimo/keitimo taisykles ir kas įskaičiuota į bilieto kainą. Šiandien, nusipirkus lėktuvo bilietą gali prireikti daugybės papildomų paslaugų: didesnio bagažo, sėdimos vietos lėktuve, lanksčių keitimo arba grąžinimo sąlygų. Už visas papildomas paslaugas aviakompanijos paims papildomus mokesčius, todėl viso lėktuvo bilieto užsakymo krepšelio kaina gali žymiai išaugti.

Ką daryti jeigu viskas eina ne pagal planą?

Nusipirkus lėktuvo bilietą vertinga žinoti apie savo teises jeigu atsitinka nenumatyta situacija su Jūsų skrydžiu. Jeigu keliaujate Europoje, su europietiška aviakompanija Jūsų teises saugo bendra Europos Sąjungos direktyva (Regulation (EC) 261/2004), pagal kurią galite tikėtis kompensacijos iš aviakompanijos už pevėluotą arba neįvykusi skrydį.

Daugiau čia: Kompensacija už atšauktą arba vėlavusį skrydį, ką reikia žinoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *